MULTICOMP MCMF03WJJ0104AA9 METAL FILM RESISTOR, 100KOHM, 3W, 5%
HomeStore
This is a METAL FILM RESISTOR, 100KOHM, 3W, 5% product from MULTICOMP with the model number MCMF03WJJ0104AA9
Product details
Resistance 100kohm
Voltage Rating 500V
Resistor Case Style Axial Leaded
Power Rating 3W
Resistance Tolerance ± 5%
Product Range MCMF Series
Resistor Element Type Metal Film
Temperature Coefficient ± 200ppm/°C
Automotive Qualification Standard -
Other details
Brand MULTICOMP
Part Number MCMF03WJJ0104AA9
Quantity Each (Supplied on Cut Tape)
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
Product details
Resistance 100kohm
Voltage Rating 500V
Power Rating 3W
Resistance Tolerance ± 5%
Product Range MCMF Series
Other details
Brand MULTICOMP
Part Number MCMF03WJJ0104AA9
Description
Resistance 100kohm
Voltage Rating 500V
Power Rating 3W
Resistance Tolerance ± 5%
Part Number MCMF03WJJ0104AA9
MULTICOMP MCMF03WJJ0104AA9 METAL FILM RESISTOR, 100KOHM, 3W, 5% | Tanotis