Multicomp MCRR25102COGJ0100 Multilayer Ceramic Capacitor 1000 pF 100 V Mcrr Series ± 5% Radial Leaded C0G / NP0
HomeStore
  • Radial leaded multilayer ceramic capacitors (MLCC)
  • Multicomp products are rated 4.6 out of 5 stars
  • 12 month limited warranty *view Terms & Conditions for details
  • 96% of customers would recommend to a friend
Product details
Capacitance 1000pF
Voltage Rating 100V
Product Range MCRR Series
Capacitance Tolerance ± 5%
Capacitor Terminals Radial Leaded
Dielectric Characteristic C0G / NP0
Lead Spacing 2.54mm
Operating Temperature Min -55°C
Operating Temperature Max 125°C
Automotive Qualification Standard -
Other details
Brand MULTICOMP
Part Number MCRR25102COGJ0100
Quantity Each
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
Product details
Capacitance 1000pF
Voltage Rating 100V
Product Range MCRR Series
Capacitance Tolerance ± 5%
Lead Spacing 2.54mm
Other details
Brand MULTICOMP
Part Number MCRR25102COGJ0100
Description
Capacitance 1000pF
Voltage Rating 100V
Capacitance Tolerance ± 5%
Lead Spacing 2.54mm
Part Number MCRR25102COGJ0100
Multicomp MCRR25102COGJ0100 Multilayer Ceramic Capacitor 1000 pF 100 V Mcrr Series ± 5% Radial Leaded C0G / NP0 | Tanotis