MULTICOMP MCRV3AF-10R-V-B Rotary Coded Switch, Through Hole, 10 Position, 24 VDC, BCD, 25 mA
Product details
| Switching Current | 25mA |
| Switching Voltage | 24VDC |
| Switch Mounting | Through Hole |
| Actuator Level | Flushed |
| Product Range | - |
| Switch Construction | - |
| No. of Switch Positions | 10 Position |
| Output Code | BCD |
Other details
| Brand | MULTICOMP |
| Part Number | MCRV3AF-10R-V-B |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
Product details
| Switching Current | 25mA |
| Switching Voltage | 24VDC |
| Actuator Level | Flushed |
| Product Range | - |
| Switch Construction | - |
| Output Code | BCD |
Other details
| Brand | MULTICOMP |
| Quantity | Each |
Description
| Switching Current | 25mA |
| Switching Voltage | 24VDC |