MULTICOMP MCSD43-100MU Surface Mount Power Inductor, MCSD43 Series, 10 µH, 1.04 A, Unshielded, 0.182 ohm
HomeStore
This is a Surface Mount Power Inductor, MCSD43 Series, 10 µH, 1.04 A, Unshielded, 0.182 ohm product from MULTICOMP with the model number MCSD43-100MU
Product details
Product Range MCSD43 Series
Inductance 10µH
RMS Current (Irms) -
Saturation Current (Isat) 1.04A
Inductor Construction Unshielded
DC Resistance Max 0.182ohm
Power Inductor Case 4mm x 4.5mm x 3.2mm
Inductance Tolerance ± 20%
Packaging Cut Tape
Other details
Brand MULTICOMP
Part Number MCSD43-100MU
Quantity Each (Supplied on Cut Tape)
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
Product details
Product Range MCSD43 Series
Inductance 10µH
RMS Current (Irms) -
DC Resistance Max 0.182ohm
Inductance Tolerance ± 20%
Packaging Cut Tape
Other details
Brand MULTICOMP
Part Number MCSD43-100MU
Description
Inductance 10µH
DC Resistance Max 0.182ohm
Inductance Tolerance ± 20%
Part Number MCSD43-100MU
MULTICOMP MCSD43-100MU Surface Mount Power Inductor, MCSD43 Series, 10 µH, 1.04 A, Unshielded, 0.182 ohm | Tanotis