MULTICOMP MCTAR35V225KB TANTALUM CAPACITOR, 2.2UF, 35V, 5 OHM, 0.1, RADIAL
HomeStore
This is a TANTALUM CAPACITOR, 2.2UF, 35V, 5 OHM, 0.1, RADIAL product from MULTICOMP with the model number MCTAR35V225KB
Product details
Operating Temperature Min -55°C
Capacitor Terminals Radial Leaded
Operating Temperature Max 125°C
Voltage Rating 35V
Product Range MCTA Series
ESR 5ohm
Capacitance 2.2µF
Lead Spacing 5mm
Capacitance Tolerance ± 10%
Packaging Each
Other details
Brand MULTICOMP
Part Number MCTAR35V225KB
Quantity Each
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
Product details
Voltage Rating 35V
Product Range MCTA Series
ESR 5ohm
Capacitance 2.2µF
Lead Spacing 5mm
Capacitance Tolerance ± 10%
Packaging Each
Other details
Brand MULTICOMP
Part Number MCTAR35V225KB
Description
Voltage Rating 35V
ESR 5ohm
Capacitance 2.2µF
Lead Spacing 5mm
Capacitance Tolerance ± 10%
Part Number MCTAR35V225KB
MULTICOMP MCTAR35V225KB TANTALUM CAPACITOR, 2.2UF, 35V, 5 OHM, 0.1, RADIAL | Tanotis