
Multicomp PRO MP008427 MP008427 Heat Sink 4.5 °C/W 50 mm 14 108
Cooling, Electronics Design, Hobby & Education, Professional, Thermal Management
Product details
| Thermal Resistance | 4.5ưC/W |
| Packages Cooled | - |
| External Width - Metric | 50mm |
| External Height - Metric | 14mm |
| External Length - Metric | 108mm |
| External Diameter - Metric | - |
| Heat Sink Material | Aluminium Alloy |
| External Width - Imperial | 1.97" |
| External Height - Imperial | 0.56" |
| External Length - Imperial | 4.26" |
| External Diameter - Imperial | - |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | MULTICOMP PRO |
| Part Number | MP008427 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Multicomp PRO MP008427 MP008427 Heat Sink 4.5 °C/W 50 mm 14 108
Cooling, Electronics Design, Hobby & Education, Professional, Thermal Management
Product details
| Thermal Resistance | 4.5ưC/W |
| Packages Cooled | - |
| External Width - Metric | 50mm |
| External Height - Metric | 14mm |
| External Length - Metric | 108mm |
| External Diameter - Metric | - |
| Heat Sink Material | Aluminium Alloy |
| External Width - Imperial | 1.97" |
| External Height - Imperial | 0.56" |
| External Length - Imperial | 4.26" |
| External Diameter - Imperial | - |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | MULTICOMP PRO |
| Part Number | MP008427 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Cooling, Electronics Design, Hobby & Education, Professional, Thermal Management
Product details
| Thermal Resistance | 4.5ưC/W |
| Packages Cooled | - |
| External Width - Metric | 50mm |
| External Height - Metric | 14mm |
| External Length - Metric | 108mm |
| External Diameter - Metric | - |
| Heat Sink Material | Aluminium Alloy |
| External Width - Imperial | 1.97" |
| External Height - Imperial | 0.56" |
| External Length - Imperial | 4.26" |
| External Diameter - Imperial | - |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | MULTICOMP PRO |
| Part Number | MP008427 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.










