Multicomp PRO MPGCS-060-150-1.0 Thermal PAD Silicone 150X1MM GRY
HomeStore
Product details
Thickness 1mm
Conductive Material Silicone
Thermal Conductivity 6W/m.K
Thermal Impedance -
Volume Resistivity 200000Mohm-m
External Length 150mm
External Width 150mm
Product Range -
Other details
Brand MULTICOMP PRO
Part Number MPGCS-060-150-1.0
Quantity Each
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
Safety Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
-70%
Product details
Thickness 1mm
Conductive Material Silicone
Thermal Conductivity 6W/m.K
Thermal Impedance -
External Length 150mm
External Width 150mm
Product Range -
Other details
Brand MULTICOMP PRO
Part Number MPGCS-060-150-1.0
Quantity Each
Thickness 1mm
Thermal Conductivity 6W/m.K
External Length 150mm
External Width 150mm