MULTIMEC RA3FTH900 Tactile Switch, Illuminated, 24 VDC, 50 mA, 3 N, Through Hole
Product details
| Contact Voltage DC Nom | 24VDC |
| Illumination | Illuminated |
| Switch Terminals | Through Hole |
| Product Range | - |
| Contact Current Max | 50mA |
| Operating Force | 3N |
Other details
| Brand | MULTIMEC |
| Part Number | RA3FTH900 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
MULTIMEC RA3FTH900 Tactile Switch, Illuminated, 24 VDC, 50 mA, 3 N, Through Hole
Product details
| Contact Voltage DC Nom | 24VDC |
| Illumination | Illuminated |
| Switch Terminals | Through Hole |
| Product Range | - |
| Contact Current Max | 50mA |
| Operating Force | 3N |
Other details
| Brand | MULTIMEC |
| Part Number | RA3FTH900 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Product details
| Contact Voltage DC Nom | 24VDC |
| Illumination | Illuminated |
| Switch Terminals | Through Hole |
| Product Range | - |
| Contact Current Max | 50mA |
| Operating Force | 3N |
Other details
| Brand | MULTIMEC |
| Part Number | RA3FTH900 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.









