ON SEMICONDUCTOR/FAIRCHILD FDL100N50F MOSFET Transistor, N Channel, 100 A, 500 V, 0.043 ohm, 10 V, 5 V
HomeStore
This is a MOSFET Transistor, N Channel, 100 A, 500 V, 0.043 ohm, 10 V, 5 V product from ON SEMICONDUCTOR/FAIRCHILD with the model number FDL100N50F
Other details
Brand ON SEMICONDUCTOR/FAIRCHILD
Part Number FDL100N50F
Quantity Each
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
Other details
Part Number FDL100N50F
Description
Part Number FDL100N50F
ON SEMICONDUCTOR/FAIRCHILD FDL100N50F MOSFET Transistor, N Channel, 100 A, 500 V, 0.043 ohm, 10 V, 5 V | Tanotis