Panasonic 16SVPC120M Polymer Aluminium Electrolytic Capacitor 120 µF 16 V Radial Can - SMD 0.027 ohm
Other details
| Brand | PANASONIC |
| Part Number | 16SVPC120M |
| Quantity | Each (Supplied on Cut Tape) |
| Technical Data Sheet EN | |
| CAD Multiple Formats EN | |
| 3D Product Image EN | |
| One Page Summary EN | |
| Product Change Notice EN |