Panasonic 16SVPF1000MX Polymer Aluminium Electrolytic Capacitor 1000 µF 16 V Radial Can - SMD OS-CON Svpf Series
Product details
| Capacitance | 1000µF |
| Voltage Rating | 16V |
| AE Capacitor Case | Radial Can - SMD |
| Product Range | OS-CON SVPF Series |
| ESR | 0.016ohm |
| Lifetime @ Temperature | 5000 hours @ 105°C |
| Operating Temperature Min | -55°C |
| Operating Temperature Max | 105°C |
| Automotive Qualification Standard | - |
Other details
| Brand | PANASONIC |
| Part Number | 16SVPF1000MX |
| Quantity | Each (Supplied on Cut Tape) |
| Technical Data Sheet EN | |
| CAD Multiple Formats EN |
More Images
Product details
| Capacitance | 1000µF |
| Voltage Rating | 16V |
| ESR | 0.016ohm |
Other details
| Brand | PANASONIC |
| Part Number | 16SVPF1000MX |
| Technical Data Sheet EN | |
| CAD Multiple Formats EN |
Description
| Capacitance | 1000µF |
| Voltage Rating | 16V |
| ESR | 0.016ohm |