Panasonic 16SVPT100M Polymer Aluminium Electrolytic Capacitor 100 µF 16 V Radial Can - SMD OS-CON Svpt Series New
HomeStore
This is a 16SVPT100M Polymer Aluminium Electrolytic Capacitor , 100 µF, 16 V, Radial Can - SMD, OS-CON SVPT Series New product from PANASONIC with the model number 16SVPT100M
Product details
Capacitance 100µF
Voltage Rating 16V
AE Capacitor Case Radial Can - SMD
Product Range OS-CON SVPT Series
ESR 0.024ohm
Lifetime @ Temperature 20000 hours @ 105°C
Operating Temperature Min -55°C
Operating Temperature Max 105°C
Automotive Qualification Standard -
Other details
Brand PANASONIC
Part Number 16SVPT100M
Quantity Each (Supplied on Cut Tape)
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
-70%
Product details
Capacitance 100µF
Voltage Rating 16V
ESR 0.024ohm
Other details
Brand PANASONIC
Part Number 16SVPT100M
Description
Capacitance 100µF
Voltage Rating 16V
ESR 0.024ohm
Part Number 16SVPT100M
Panasonic 16SVPT100M Polymer Aluminium Electrolytic Capacitor 100 µF 16 V Radial Can - SMD OS-CON Svpt Series New | Tanotis