Panasonic 35SVPK330M Polymer Aluminium Electrolytic Capacitor 330 µF 35 V Radial Can - SMD 0.018 ohm
Other details
| Brand | PANASONIC |
| Part Number | 35SVPK330M |
| Quantity | Each (Supplied on Cut Tape) |
| Technical Data Sheet EN | |
| Product Change Notice EN | |
| CAD Multiple Formats EN |