PANASONIC ELECTRONIC COMPONENTS 25SEPF330M Capacitor, 330 �F, 25 V, OS-CON SEPF Series, 0.014 ohm, 5000 hours @ 105�C
- Low ESR obtained by using conductive polymer electrolyte
- High voltage and high reliability
- 5000mA RMS at 100kHz/105�C Rated ripple current
- 1650�A Maximum leakage current (after 2 minutes)
Applications
LED Lighting, Industrial, Medical, Communications & Networking
Product details
| Operating Temperature Min | -55�C |
| Operating Temperature Max | 105�C |
| Lifetime @ Temperature | 5000 hours @ 105�C |
| Voltage Rating | 25V |
| AE Capacitor Case | - |
| Product Range | OS-CON SEPF Series |
| Automotive Qualification Standard | - |
| ESR | 0.014ohm |
| Capacitance | 330�F |
| Packaging | Each |
Other details
| Brand | PANASONIC ELECTRONIC COMPONENTS |
| Part Number | 25SEPF330M |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN | |
| One Page Summary EN |
Applications
Product details
| Voltage Rating | 25V |
| AE Capacitor Case | - |
| ESR | 0.014ohm |
| Capacitance | 330�F |
| Packaging | Each |
Other details
| Part Number | 25SEPF330M |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN | |
| One Page Summary EN |
Description
| Voltage Rating | 25V |
| ESR | 0.014ohm |