PANASONIC ELECTRONIC COMPONENTS 35SVPK47M Capacitor, 47 µF, 35 V, OS-CON SVPK Series, Radial Can - SMD, 0.027 ohm, 1000 hours @ 125°C
Product details
| Capacitance | 47µF |
| AE Capacitor Case | Radial Can - SMD |
| Automotive Qualification Standard | - |
| ESR | 0.027ohm |
| Packaging | Cut Tape |
| Operating Temperature Min | -55°C |
| Product Range | OS-CON SVPK Series |
| Lifetime @ Temperature | 1000 hours @ 125°C |
| Operating Temperature Max | 125°C |
| Voltage Rating | 35V |
Other details
| Brand | PANASONIC ELECTRONIC COMPONENTS |
| Part Number | 35SVPK47M |
| Quantity | Each (Supplied on Cut Tape) |
| Technical Data Sheet EN |
Product details
| Capacitance | 47µF |
| ESR | 0.027ohm |
| Packaging | Cut Tape |
| Voltage Rating | 35V |
Other details
| Part Number | 35SVPK47M |
Description
| Capacitance | 47µF |
| ESR | 0.027ohm |
| Voltage Rating | 35V |