
Panduit BT2LH-L BT2LH-L Cable Tie Nylon 6.6 (Polyamide 6.6) Natural 221 mm 7 51 120 lb
Product details
| Cable Tie Material | Nylon 6.6 (Polyamide 6.6) |
| Cable Tie Colour | Natural |
| Cable Tie Length | 221mm |
| Cable Tie Width | 7mm |
| Cable Bundle Diameter Max | 51mm |
| Minimum Loop Tensile Strength | 120lb |
| Cable Tie Type | Light-Heavy |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | PANDUIT |
| Part Number | BT2LH-L |
| Quantity | Pack ofĀ 50 |
| Drawing EN |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Panduit BT2LH-L BT2LH-L Cable Tie Nylon 6.6 (Polyamide 6.6) Natural 221 mm 7 51 120 lb
Product details
| Cable Tie Material | Nylon 6.6 (Polyamide 6.6) |
| Cable Tie Colour | Natural |
| Cable Tie Length | 221mm |
| Cable Tie Width | 7mm |
| Cable Bundle Diameter Max | 51mm |
| Minimum Loop Tensile Strength | 120lb |
| Cable Tie Type | Light-Heavy |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | PANDUIT |
| Part Number | BT2LH-L |
| Quantity | Pack ofĀ 50 |
| Drawing EN |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Product details
| Cable Tie Material | Nylon 6.6 (Polyamide 6.6) |
| Cable Tie Colour | Natural |
| Cable Tie Length | 221mm |
| Cable Tie Width | 7mm |
| Cable Bundle Diameter Max | 51mm |
| Minimum Loop Tensile Strength | 120lb |
| Cable Tie Type | Light-Heavy |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | PANDUIT |
| Part Number | BT2LH-L |
| Quantity | Pack ofĀ 50 |
| Drawing EN |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.











