
Panduit BT4I-C Cable Tie Dome Top Intermediate Nylon 6.6 (Polyamide 6.6) Natural 363 mm 3.6 102
Panduit BT4I-C Cable Tie Dome Top Intermediate Nylon 6.6 (Polyamide 6.6) Natural 363 mm 3.6 102
Product details
| Cable Tie Material | Nylon 6.6 (Polyamide 6.6) |
| Cable Tie Colour | Natural |
| Cable Tie Length | 363mm |
| Cable Tie Width | 3.6mm |
| Cable Bundle Diameter Max | 102mm |
| Minimum Loop Tensile Strength | 40lb |
| Cable Tie Type | Barb Lock |
| Product Range | Dome-Top BT Series |
Other details
| Brand | PANDUIT |
| Part Number | BT4I-C |
| Quantity | Pack ofĀ 100 |
| Technical Data Sheet EN | |
| Drawing EN |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Original: $57.49
-70%$57.49
$17.25Panduit BT4I-C Cable Tie Dome Top Intermediate Nylon 6.6 (Polyamide 6.6) Natural 363 mm 3.6 102
Product details
| Cable Tie Material | Nylon 6.6 (Polyamide 6.6) |
| Cable Tie Colour | Natural |
| Cable Tie Length | 363mm |
| Cable Tie Width | 3.6mm |
| Cable Bundle Diameter Max | 102mm |
| Minimum Loop Tensile Strength | 40lb |
| Cable Tie Type | Barb Lock |
| Product Range | Dome-Top BT Series |
Other details
| Brand | PANDUIT |
| Part Number | BT4I-C |
| Quantity | Pack ofĀ 100 |
| Technical Data Sheet EN | |
| Drawing EN |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Product details
| Cable Tie Material | Nylon 6.6 (Polyamide 6.6) |
| Cable Tie Colour | Natural |
| Cable Tie Length | 363mm |
| Cable Tie Width | 3.6mm |
| Cable Bundle Diameter Max | 102mm |
| Minimum Loop Tensile Strength | 40lb |
| Cable Tie Type | Barb Lock |
| Product Range | Dome-Top BT Series |
Other details
| Brand | PANDUIT |
| Part Number | BT4I-C |
| Quantity | Pack ofĀ 100 |
| Technical Data Sheet EN | |
| Drawing EN |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.











