
PANDUIT PLT1M-C76 Cable Tie, ETFE (Ethylene Tetrafluoroethylene), Aqua, 102 mm, 2.5 mm, 22 mm, 18 lb
PANDUIT PLT1M-C76 Cable Tie, ETFE (Ethylene Tetrafluoroethylene), Aqua, 102 mm, 2.5 mm, 22 mm, 18 lb
Product details
| Cable Tie Colour | Aqua |
| Cable Tie Width | 2.5mm |
| Cable Tie Material | ETFE (Ethylene Tetrafluoroethylene) |
| Cable Bundle Diameter Max | 22mm |
| Tensile Strength Pounds | 18lb |
| Product Range | - |
| Cable Tie Length | 102mm |
| Tensile Strength N/m² | 80N/mm² |
Other details
| Brand | PANDUIT |
| Part Number | PLT1M-C76 |
| Quantity | Pack ofĀ 100 |
| Technical Data Sheet EN | |
| Drawing EN |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
PANDUIT PLT1M-C76 Cable Tie, ETFE (Ethylene Tetrafluoroethylene), Aqua, 102 mm, 2.5 mm, 22 mm, 18 lb
Product details
| Cable Tie Colour | Aqua |
| Cable Tie Width | 2.5mm |
| Cable Tie Material | ETFE (Ethylene Tetrafluoroethylene) |
| Cable Bundle Diameter Max | 22mm |
| Tensile Strength Pounds | 18lb |
| Product Range | - |
| Cable Tie Length | 102mm |
| Tensile Strength N/m² | 80N/mm² |
Other details
| Brand | PANDUIT |
| Part Number | PLT1M-C76 |
| Quantity | Pack ofĀ 100 |
| Technical Data Sheet EN | |
| Drawing EN |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Product details
| Cable Tie Colour | Aqua |
| Cable Tie Width | 2.5mm |
| Cable Tie Material | ETFE (Ethylene Tetrafluoroethylene) |
| Cable Bundle Diameter Max | 22mm |
| Tensile Strength Pounds | 18lb |
| Product Range | - |
| Cable Tie Length | 102mm |
| Tensile Strength N/m² | 80N/mm² |
Other details
| Brand | PANDUIT |
| Part Number | PLT1M-C76 |
| Quantity | Pack ofĀ 100 |
| Technical Data Sheet EN | |
| Drawing EN |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.











