
PANDUIT PLT4H-L Cable Tie, Nylon 6.6 (Polyamide 6.6), Natural, 368 mm, 7.6 mm, 102 mm, 120 lb
PANDUIT PLT4H-L Cable Tie, Nylon 6.6 (Polyamide 6.6), Natural, 368 mm, 7.6 mm, 102 mm, 120 lb
Product details
| Cable Tie Material | Nylon 6.6 (Polyamide 6.6) |
| Cable Tie Colour | Natural |
| Cable Tie Length | 368mm |
| Cable Tie Width | 7.6mm |
| Cable Bundle Diameter Max | 102mm |
| Tensile Strength Pounds | 120lb |
| Tensile Strength N/m² | 534N/mm² |
| Product Range | PLT Series |
Other details
| Brand | PANDUIT |
| Part Number | PLT4H-L |
| Quantity | Pack ofĀ 50 |
| Technical Data Sheet EN | |
| Drawing EN |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Original: $26.18
-70%$26.18
$7.85PANDUIT PLT4H-L Cable Tie, Nylon 6.6 (Polyamide 6.6), Natural, 368 mm, 7.6 mm, 102 mm, 120 lb
Product details
| Cable Tie Material | Nylon 6.6 (Polyamide 6.6) |
| Cable Tie Colour | Natural |
| Cable Tie Length | 368mm |
| Cable Tie Width | 7.6mm |
| Cable Bundle Diameter Max | 102mm |
| Tensile Strength Pounds | 120lb |
| Tensile Strength N/m² | 534N/mm² |
| Product Range | PLT Series |
Other details
| Brand | PANDUIT |
| Part Number | PLT4H-L |
| Quantity | Pack ofĀ 50 |
| Technical Data Sheet EN | |
| Drawing EN |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Product details
| Cable Tie Material | Nylon 6.6 (Polyamide 6.6) |
| Cable Tie Colour | Natural |
| Cable Tie Length | 368mm |
| Cable Tie Width | 7.6mm |
| Cable Bundle Diameter Max | 102mm |
| Tensile Strength Pounds | 120lb |
| Tensile Strength N/m² | 534N/mm² |
| Product Range | PLT Series |
Other details
| Brand | PANDUIT |
| Part Number | PLT4H-L |
| Quantity | Pack ofĀ 50 |
| Technical Data Sheet EN | |
| Drawing EN |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.











