
PANDUIT T25N-C SPIRAL WRAP, NYLON, NATURAL, 0.25IN OD, 100FT
Product details
| External Diameter - Imperial | 0.25" |
| External Diameter - Metric | 6.4mm |
| Wrap Material | Nylon (Polyamide) |
| Wrap Colour | Natural |
| Reel Length (Imperial) | 100ft |
| Reel Length (Metric) | 30.5m |
| Bundle Dia Min - Imperial | 0.188" |
| Bundle Dia Max - Imperial | 2" |
| Bundle Dia Min - Metric | 4.8mm |
| Bundle Dia Max - Metric | 50.8mm |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | PANDUIT |
| Part Number | T25N-C |
| Quantity | Reel ofĀ 100 |
| Technical Data Sheet EN | |
| Drawing EN |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
PANDUIT T25N-C SPIRAL WRAP, NYLON, NATURAL, 0.25IN OD, 100FT
Product details
| External Diameter - Imperial | 0.25" |
| External Diameter - Metric | 6.4mm |
| Wrap Material | Nylon (Polyamide) |
| Wrap Colour | Natural |
| Reel Length (Imperial) | 100ft |
| Reel Length (Metric) | 30.5m |
| Bundle Dia Min - Imperial | 0.188" |
| Bundle Dia Max - Imperial | 2" |
| Bundle Dia Min - Metric | 4.8mm |
| Bundle Dia Max - Metric | 50.8mm |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | PANDUIT |
| Part Number | T25N-C |
| Quantity | Reel ofĀ 100 |
| Technical Data Sheet EN | |
| Drawing EN |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Product details
| External Diameter - Imperial | 0.25" |
| External Diameter - Metric | 6.4mm |
| Wrap Material | Nylon (Polyamide) |
| Wrap Colour | Natural |
| Reel Length (Imperial) | 100ft |
| Reel Length (Metric) | 30.5m |
| Bundle Dia Min - Imperial | 0.188" |
| Bundle Dia Max - Imperial | 2" |
| Bundle Dia Min - Metric | 4.8mm |
| Bundle Dia Max - Metric | 50.8mm |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | PANDUIT |
| Part Number | T25N-C |
| Quantity | Reel ofĀ 100 |
| Technical Data Sheet EN | |
| Drawing EN |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.











