
POMONA 3220-24-0 Test Lead, Crocodile Clip to 4mm Banana Plug, Black, 60 V, 5 A, 610 mm
Product details
| Test Connector Type A | Crocodile Clip |
| Test Connector Type B | 4mm Stackable Banana Plug |
| Voltage Rating | 60V |
| Current Rating | 5A |
| Insulator Colour | Black |
| Lead Length - Metric | 610mm |
| Lead Length - Imperial | 24" |
| Product Range | Model 3220 Series |
Other details
| Brand | POMONA |
| Part Number | 3220-24-0 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
POMONA 3220-24-0 Test Lead, Crocodile Clip to 4mm Banana Plug, Black, 60 V, 5 A, 610 mm
Product details
| Test Connector Type A | Crocodile Clip |
| Test Connector Type B | 4mm Stackable Banana Plug |
| Voltage Rating | 60V |
| Current Rating | 5A |
| Insulator Colour | Black |
| Lead Length - Metric | 610mm |
| Lead Length - Imperial | 24" |
| Product Range | Model 3220 Series |
Other details
| Brand | POMONA |
| Part Number | 3220-24-0 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Product details
| Test Connector Type A | Crocodile Clip |
| Test Connector Type B | 4mm Stackable Banana Plug |
| Voltage Rating | 60V |
| Current Rating | 5A |
| Insulator Colour | Black |
| Lead Length - Metric | 610mm |
| Lead Length - Imperial | 24" |
| Product Range | Model 3220 Series |
Other details
| Brand | POMONA |
| Part Number | 3220-24-0 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.











