
POMONA 4650-36-2 Test Lead, Minigrabber, Miniature Hook Clip to 4mm Banana Plug, Red, 300 Vrms, 5 A, 914 mm
POMONA 4650-36-2 Test Lead, Minigrabber, Miniature Hook Clip to 4mm Banana Plug, Red, 300 Vrms, 5 A, 914 mm
Product details
| Test Connector Type A | Miniature Hook Clip |
| Test Connector Type B | 4mm Banana Plug |
| Voltage Rating | 300Vrms |
| Current Rating | 5A |
| Insulator Colour | Red |
| Lead Length - Metric | 914mm |
| Lead Length - Imperial | 36" |
| Product Range | Model 4650 Series |
Other details
| Brand | POMONA |
| Part Number | 4650-36-2 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Original: $28.29
-70%$28.29
$8.49POMONA 4650-36-2 Test Lead, Minigrabber, Miniature Hook Clip to 4mm Banana Plug, Red, 300 Vrms, 5 A, 914 mm
Product details
| Test Connector Type A | Miniature Hook Clip |
| Test Connector Type B | 4mm Banana Plug |
| Voltage Rating | 300Vrms |
| Current Rating | 5A |
| Insulator Colour | Red |
| Lead Length - Metric | 914mm |
| Lead Length - Imperial | 36" |
| Product Range | Model 4650 Series |
Other details
| Brand | POMONA |
| Part Number | 4650-36-2 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Product details
| Test Connector Type A | Miniature Hook Clip |
| Test Connector Type B | 4mm Banana Plug |
| Voltage Rating | 300Vrms |
| Current Rating | 5A |
| Insulator Colour | Red |
| Lead Length - Metric | 914mm |
| Lead Length - Imperial | 36" |
| Product Range | Model 4650 Series |
Other details
| Brand | POMONA |
| Part Number | 4650-36-2 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.











