ROXBURGH RES60F20 Power Line Filter, Chassis, 2 �F, 250 VAC, 20 A, General Purpose, Quick Connect, 1.2 mH
This is a Power Line Filter, Chassis, 2 �F, 250 VAC, 20 A, General Purpose, Quick Connect, 1.2 mH product from ROXBURGH with the model number RES60F20
Product details
Leakage Current Max 740�A
Capacitance 2�F
Filter Type General Purpose
Filter Terminals Quick Connect
Inductance Min 1.2mH
Current Rating 20A
Product Range RES60 Series
Voltage Rating 250VAC
Other details
Brand ROXBURGH
Part Number RES60F20
Quantity Each
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
-70%
Product details
Leakage Current Max 740�A
Capacitance 2�F
Filter Type General Purpose
Filter Terminals Quick Connect
Inductance Min 1.2mH
Current Rating 20A
Product Range RES60 Series
Voltage Rating 250VAC
Other details
Brand ROXBURGH
Part Number RES60F20
Description
Inductance Min 1.2mH
Current Rating 20A
Voltage Rating 250VAC
Part Number RES60F20
ROXBURGH RES60F20 Power Line Filter, Chassis, 2 �F, 250 VAC, 20 A, General Purpose, Quick Connect, 1.2 mH | Tanotis