Schaffner FN355-10-05 Power Line Filter EMC/EMI 10 A 440 VAC 3 Phase + Neutral Quick Connect 200 µH 0.1 µF
HomeStore
This is a Power Line Filter, EMC/EMI, 10 A, 440 VAC, 3 Phase + Neutral Line, Quick Connect, 200 µH, 0.1 µF product from SCHAFFNER with the model number FN355-10-05
Product details
Current Rating 10A
Voltage Rating 440VAC
Filter Type 3 Phase + Neutral Line
Filter Terminals Quick Connect
Inductance Min 200µH
Capacitance 0.1µF
Leakage Current Max 70µA
Product Range FN355 Series
Other details
Brand SCHAFFNER
Part Number FN355-10-05
Quantity Each
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
-70%
Product details
Current Rating 10A
Voltage Rating 440VAC
Filter Terminals Quick Connect
Inductance Min 200µH
Capacitance 0.1µF
Leakage Current Max 70µA
Product Range FN355 Series
Other details
Brand SCHAFFNER
Part Number FN355-10-05
Description
Current Rating 10A
Voltage Rating 440VAC
Inductance Min 200µH
Capacitance 0.1µF
Part Number FN355-10-05
Schaffner FN355-10-05 Power Line Filter EMC/EMI 10 A 440 VAC 3 Phase + Neutral Quick Connect 200 µH 0.1 µF | Tanotis