
Schaffner FN355-10-05 Power Line Filter EMC/EMI 10 A 440 VAC 3 Phase + Neutral Quick Connect 200 µH 0.1 µF
Schaffner FN355-10-05 Power Line Filter EMC/EMI 10 A 440 VAC 3 Phase + Neutral Quick Connect 200 µH 0.1 µF
Product details
| Current Rating | 10A |
| Voltage Rating | 440VAC |
| Filter Type | 3 Phase + Neutral Line |
| Filter Terminals | Quick Connect |
| Inductance Min | 200µH |
| Capacitance | 0.1µF |
| Leakage Current Max | 70µA |
| Product Range | FN355 Series |
Other details
| Brand | SCHAFFNER |
| Part Number | FN355-10-05 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Original: $89.12
-70%$89.12
$26.74Schaffner FN355-10-05 Power Line Filter EMC/EMI 10 A 440 VAC 3 Phase + Neutral Quick Connect 200 µH 0.1 µF
Product details
| Current Rating | 10A |
| Voltage Rating | 440VAC |
| Filter Type | 3 Phase + Neutral Line |
| Filter Terminals | Quick Connect |
| Inductance Min | 200µH |
| Capacitance | 0.1µF |
| Leakage Current Max | 70µA |
| Product Range | FN355 Series |
Other details
| Brand | SCHAFFNER |
| Part Number | FN355-10-05 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Product details
| Current Rating | 10A |
| Voltage Rating | 440VAC |
| Filter Type | 3 Phase + Neutral Line |
| Filter Terminals | Quick Connect |
| Inductance Min | 200µH |
| Capacitance | 0.1µF |
| Leakage Current Max | 70µA |
| Product Range | FN355 Series |
Other details
| Brand | SCHAFFNER |
| Part Number | FN355-10-05 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.











