
SCHNEIDER ELECTRIC A9F55206 Thermal Magnetic Circuit Breaker, iC60H Series, 440 VAC, 133 VDC, 6 A, 2 Pole, DIN Rail
SCHNEIDER ELECTRIC A9F55206 Thermal Magnetic Circuit Breaker, iC60H Series, 440 VAC, 133 VDC, 6 A, 2 Pole, DIN Rail
Product details
| Voltage Rating V AC | 440VAC |
| Current Rating | 6A |
| Product Range | iC60H Series |
| Circuit Breaker Mounting | DIN Rail |
| Voltage Rating V DC | 133VDC |
| No. of Poles | 2 Pole |
Other details
| Brand | SCHNEIDER ELECTRIC |
| Part Number | A9F55206 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Original: $242.95
-70%$242.95
$72.88SCHNEIDER ELECTRIC A9F55206 Thermal Magnetic Circuit Breaker, iC60H Series, 440 VAC, 133 VDC, 6 A, 2 Pole, DIN Rail
Product details
| Voltage Rating V AC | 440VAC |
| Current Rating | 6A |
| Product Range | iC60H Series |
| Circuit Breaker Mounting | DIN Rail |
| Voltage Rating V DC | 133VDC |
| No. of Poles | 2 Pole |
Other details
| Brand | SCHNEIDER ELECTRIC |
| Part Number | A9F55206 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Product details
| Voltage Rating V AC | 440VAC |
| Current Rating | 6A |
| Product Range | iC60H Series |
| Circuit Breaker Mounting | DIN Rail |
| Voltage Rating V DC | 133VDC |
| No. of Poles | 2 Pole |
Other details
| Brand | SCHNEIDER ELECTRIC |
| Part Number | A9F55206 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.











