SCHNEIDER ELECTRIC / TELEMECANIQUE XS630B1PAM12 Inductive Proximity Sensor, OsiSense XS 630 Series, 15 mm, PNP, NO, M12 Connector, 12-48V
HomeStore
This is a Inductive Proximity Sensor, OsiSense XS 630 Series, 15 mm, PNP, NO, M12 Connector, 12-48V product from SCHNEIDER ELECTRIC / TELEMECANIQUE with the model number XS630B1PAM12
Product details
Sensor Output PNP
Sensing Range Max 15mm
Supply Voltage DC Max 48V
Thread Size - Metric M30
Product Range OsiSense XS Series
Supply Voltage DC Min 12V
Other details
Brand SCHNEIDER ELECTRIC / TELEMECANIQUE
Part Number XS630B1PAM12
Quantity Each
Manufacturer Catalogue EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
-70%
Product details
Sensor Output PNP
Sensing Range Max 15mm
Supply Voltage DC Max 48V
Thread Size - Metric M30
Supply Voltage DC Min 12V
Other details
Part Number XS630B1PAM12
Quantity Each
Product Information
Shipping & Returns
Description
Sensing Range Max 15mm
Supply Voltage DC Max 48V
Supply Voltage DC Min 12V
Part Number XS630B1PAM12
SCHNEIDER ELECTRIC / TELEMECANIQUE XS630B1PAM12 Inductive Proximity Sensor, OsiSense XS 630 Series, 15 mm, PNP, NO, M12 Connector, 12-48V | Tanotis