
Schurter 3-103-678 Power Line Filter 16 A 250 V Standard Screw Clamp
Product details
| Current Rating | 16A |
| Voltage Rating | 250V |
| Filter Type | Standard |
| Filter Terminals | Screw Clamp |
| Inductance Min | - |
| Capacitance | - |
| Leakage Current Max | 500µA |
| Product Range | FPBB RAIL Series |
Other details
| Brand | SCHURTER |
| Part Number | 3-103-678 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
More Images

Schurter 3-103-678 Power Line Filter 16 A 250 V Standard Screw Clamp
Product details
| Current Rating | 16A |
| Voltage Rating | 250V |
| Filter Type | Standard |
| Filter Terminals | Screw Clamp |
| Inductance Min | - |
| Capacitance | - |
| Leakage Current Max | 500µA |
| Product Range | FPBB RAIL Series |
Other details
| Brand | SCHURTER |
| Part Number | 3-103-678 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Product details
| Current Rating | 16A |
| Voltage Rating | 250V |
| Filter Type | Standard |
| Filter Terminals | Screw Clamp |
| Inductance Min | - |
| Capacitance | - |
| Leakage Current Max | 500µA |
| Product Range | FPBB RAIL Series |
Other details
| Brand | SCHURTER |
| Part Number | 3-103-678 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.











