
SCHURTER 4304.6090 Power Entry Connector, 6765 Series, Plug, 250 VAC, 10 A, Panel Mount, Solder
SCHURTER 4304.6090 Power Entry Connector, 6765 Series, Plug, 250 VAC, 10 A, Panel Mount, Solder
Product details
| Gender | Plug |
| Current Rating | 10A |
| Product Range | 6765 Series |
| Contact Termination Type | Solder |
| Voltage Rating | 250VAC |
| Connector Mounting | Panel Mount |
Other details
| Brand | SCHURTER |
| Part Number | 4304.6090 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN | |
| Application Note EN | |
| Product Change Notice EN |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
SCHURTER 4304.6090 Power Entry Connector, 6765 Series, Plug, 250 VAC, 10 A, Panel Mount, Solder
Product details
| Gender | Plug |
| Current Rating | 10A |
| Product Range | 6765 Series |
| Contact Termination Type | Solder |
| Voltage Rating | 250VAC |
| Connector Mounting | Panel Mount |
Other details
| Brand | SCHURTER |
| Part Number | 4304.6090 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN | |
| Application Note EN | |
| Product Change Notice EN |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Product details
| Gender | Plug |
| Current Rating | 10A |
| Product Range | 6765 Series |
| Contact Termination Type | Solder |
| Voltage Rating | 250VAC |
| Connector Mounting | Panel Mount |
Other details
| Brand | SCHURTER |
| Part Number | 4304.6090 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN | |
| Application Note EN | |
| Product Change Notice EN |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.











