SENSATA/CRYDOM DR2224D30U Solid State Relay, 30 A, 280 VAC, DIN Rail, Screw, Zero Voltage Turn On
HomeStore
Product details
Technical Specifications
Find similar products
Contact Configuration
Operating Voltage Max
280VAC
Relay Terminals
Screw
Operating Voltage Min
24VAC
Control Voltage Max
32VDC
Find similar products
Load Current
30A
Open menu
Relay Mounting
DIN Rail
Switching Mode
Zero Voltage Turn On
Open menu
Control Voltage Min
3VDC
Product Range
DR22 Series
Other details
Brand SENSATA/CRYDOM
Part Number DR2224D30U
Quantity Each
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
Product details
Technical Specifications
Contact Configuration
Operating Voltage Max
280VAC
Relay Terminals
Screw
Operating Voltage Min
24VAC
Control Voltage Max
32VDC
Load Current
30A
Relay Mounting
DIN Rail
Switching Mode
Zero Voltage Turn On
Control Voltage Min
3VDC
Product Range
DR22 Series
Other details
Brand SENSATA/CRYDOM
Part Number DR2224D30U
280VAC
24VAC
32VDC
30A
3VDC
Part Number DR2224D30U
SENSATA/CRYDOM DR2224D30U Solid State Relay, 30 A, 280 VAC, DIN Rail, Screw, Zero Voltage Turn On | Tanotis