SEPA LF40P05PSE00A DC Axial Fan, 5 V, Square, 40 mm, 10 mm
HomeStore
Product details
Supply Voltage VDC: 5V
Fan Frame Type: Square
Fan Frame Size: 40mm
External Depth: 10mm
Bearing Type: -
Air Flow - CFM: -
Noise Rating: 28dBA
Power Rating: -
Rated Speed: 7500rpm
Power Connection Type: 4 Lead Wires, PWM Control
Current Rating: 100mA
IP Rating: -
Air Flow - m3/min: 0.23m³/min
Product Range: LF40P Series
Other details
Brand SEPA
Part Number LF40P05PSE00A
Quantity Each
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
-70%
Product details
Supply Voltage VDC: 5V
Fan Frame Type: Square
Fan Frame Size: 40mm
External Depth: 10mm
Bearing Type: -
Air Flow - CFM: -
Noise Rating: 28dBA
Power Rating: -
Rated Speed: 7500rpm
Current Rating: 100mA
IP Rating: -
Air Flow - m3/min: 0.23m³/min
Product Range: LF40P Series
Other details
Brand SEPA
Part Number LF40P05PSE00A
Supply Voltage VDC: 5V
Fan Frame Size: 40mm
External Depth: 10mm
Current Rating: 100mA
Part Number LF40P05PSE00A
SEPA LF40P05PSE00A DC Axial Fan, 5 V, Square, 40 mm, 10 mm | Tanotis