
TE CONNECTIVITY 2058943-2 Cable Assembly, Mini CT 3 Position Socket, Free Ends, 6.25 ", 158.8 mm, Black
TE CONNECTIVITY 2058943-2 Cable Assembly, Mini CT 3 Position Socket, Free Ends, 6.25 ", 158.8 mm, Black
Product details
| Connector Type A | Mini CT 3 Position Socket |
| Connector Type B | Free Ends |
| Cable Length - Imperial | 6.25" |
| Cable Length - Metric | 158.8mm |
| Jacket Colour | Black |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | TE CONNECTIVITY |
| Part Number | 2058943-2 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN | |
| Drawing EN | |
| Product Change Notice EN |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
TE CONNECTIVITY 2058943-2 Cable Assembly, Mini CT 3 Position Socket, Free Ends, 6.25 ", 158.8 mm, Black
Product details
| Connector Type A | Mini CT 3 Position Socket |
| Connector Type B | Free Ends |
| Cable Length - Imperial | 6.25" |
| Cable Length - Metric | 158.8mm |
| Jacket Colour | Black |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | TE CONNECTIVITY |
| Part Number | 2058943-2 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN | |
| Drawing EN | |
| Product Change Notice EN |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Product details
| Connector Type A | Mini CT 3 Position Socket |
| Connector Type B | Free Ends |
| Cable Length - Imperial | 6.25" |
| Cable Length - Metric | 158.8mm |
| Jacket Colour | Black |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | TE CONNECTIVITY |
| Part Number | 2058943-2 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN | |
| Drawing EN | |
| Product Change Notice EN |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.











