
TE CONNECTIVITY T4171010404-001 Sensor Cable, B Coded, M12 Sensor Straight 4 Position Plug, Free Ends, 200 mm, 7.9 "
TE CONNECTIVITY T4171010404-001 Sensor Cable, B Coded, M12 Sensor Straight 4 Position Plug, Free Ends, 200 mm, 7.9 "
Product details
| Connector Type A | M12 Sensor Straight 4 Position Plug |
| Connector Type B | Free Ends |
| Cable Length - Metric | 200mm |
| Cable Length - Imperial | 7.9" |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | TE CONNECTIVITY |
| Part Number | T4171010404-001 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
TE CONNECTIVITY T4171010404-001 Sensor Cable, B Coded, M12 Sensor Straight 4 Position Plug, Free Ends, 200 mm, 7.9 "
Product details
| Connector Type A | M12 Sensor Straight 4 Position Plug |
| Connector Type B | Free Ends |
| Cable Length - Metric | 200mm |
| Cable Length - Imperial | 7.9" |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | TE CONNECTIVITY |
| Part Number | T4171010404-001 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Product details
| Connector Type A | M12 Sensor Straight 4 Position Plug |
| Connector Type B | Free Ends |
| Cable Length - Metric | 200mm |
| Cable Length - Imperial | 7.9" |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | TE CONNECTIVITY |
| Part Number | T4171010404-001 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.









