
Telemecanique Sensors XS8C4A1MPN12 Inductive Proximity Sensor Flat Osisense XS 20 mm SPST-NO/NC 24 to 240 Vac/dc Screw Clamp
Telemecanique Sensors XS8C4A1MPN12 Inductive Proximity Sensor Flat Osisense XS 20 mm SPST-NO/NC 24 to 240 Vac/dc Screw Clamp
Product details
| Sensing Range Max | 20mm |
| Thread Size - Metric | - |
| Sensor Output | - |
| Supply Voltage DC Min | 24V |
| Supply Voltage DC Max | 240V |
| Product Range | OsiSense XS Series |
Other details
| Brand | TELEMECANIQUE SENSORS |
| Part Number | XS8C4A1MPN12 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Original: $169.86
-70%$169.86
$50.96Telemecanique Sensors XS8C4A1MPN12 Inductive Proximity Sensor Flat Osisense XS 20 mm SPST-NO/NC 24 to 240 Vac/dc Screw Clamp
Product details
| Sensing Range Max | 20mm |
| Thread Size - Metric | - |
| Sensor Output | - |
| Supply Voltage DC Min | 24V |
| Supply Voltage DC Max | 240V |
| Product Range | OsiSense XS Series |
Other details
| Brand | TELEMECANIQUE SENSORS |
| Part Number | XS8C4A1MPN12 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Product details
| Sensing Range Max | 20mm |
| Thread Size - Metric | - |
| Sensor Output | - |
| Supply Voltage DC Min | 24V |
| Supply Voltage DC Max | 240V |
| Product Range | OsiSense XS Series |
Other details
| Brand | TELEMECANIQUE SENSORS |
| Part Number | XS8C4A1MPN12 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.













