
Tenma 21-605 BNC to Alligator Clips
Product details
| Test Connector Type A | BNC Plug |
| Test Connector Type B | Alligator Clip |
| Voltage Rating | - |
| Current Rating | - |
| Insulator Colour | Black, Red |
| Lead Length - Metric | 990.6mm |
| Lead Length - Imperial | 39" |
| No. of Test Leads | 2 |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | TENMA |
| Part Number | 21-605 |
| Quantity | Each |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Tenma 21-605 BNC to Alligator Clips
Product details
| Test Connector Type A | BNC Plug |
| Test Connector Type B | Alligator Clip |
| Voltage Rating | - |
| Current Rating | - |
| Insulator Colour | Black, Red |
| Lead Length - Metric | 990.6mm |
| Lead Length - Imperial | 39" |
| No. of Test Leads | 2 |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | TENMA |
| Part Number | 21-605 |
| Quantity | Each |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Product details
| Test Connector Type A | BNC Plug |
| Test Connector Type B | Alligator Clip |
| Voltage Rating | - |
| Current Rating | - |
| Insulator Colour | Black, Red |
| Lead Length - Metric | 990.6mm |
| Lead Length - Imperial | 39" |
| No. of Test Leads | 2 |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | TENMA |
| Part Number | 21-605 |
| Quantity | Each |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.












