
TENMA 76-100 MALE FEMALE D4 PATCHCORD-50CM-PVC BLACK
Product details
| Insulator Colour | Black |
| Current Rating | 36A |
| Lead Length - Metric | 500mm |
| Product Range | - |
| Test Connector Type B | 4mm Banana Socket |
| Lead Length - Imperial | 19.7" |
| Voltage Rating | 33VAC |
| Test Connector Type A | 4mm Banana Plug |
Other details
| Brand | TENMA |
| Part Number | 76-100 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Original: $13.91
-70%$13.91
$4.17TENMA 76-100 MALE FEMALE D4 PATCHCORD-50CM-PVC BLACK
Product details
| Insulator Colour | Black |
| Current Rating | 36A |
| Lead Length - Metric | 500mm |
| Product Range | - |
| Test Connector Type B | 4mm Banana Socket |
| Lead Length - Imperial | 19.7" |
| Voltage Rating | 33VAC |
| Test Connector Type A | 4mm Banana Plug |
Other details
| Brand | TENMA |
| Part Number | 76-100 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Product details
| Insulator Colour | Black |
| Current Rating | 36A |
| Lead Length - Metric | 500mm |
| Product Range | - |
| Test Connector Type B | 4mm Banana Socket |
| Lead Length - Imperial | 19.7" |
| Voltage Rating | 33VAC |
| Test Connector Type A | 4mm Banana Plug |
Other details
| Brand | TENMA |
| Part Number | 76-100 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.












