THOMAS & BETTS SRPE-15-0-C Spiral Wrap, UV Resistant, 0.59 ", 15 mm, Polyethylene, Black, 33 ft, 10 m
HomeStore
This is a Spiral Wrap, UV Resistant, 0.59 ", 15 mm, Polyethylene, Black, 33 ft, 10 m product from THOMAS & BETTS with the model number SRPE-15-0-C
Product details
External Diameter - Imperial 0.59"
External Diameter - Metric 15mm
Wrap Material Polyethylene
Wrap Colour Black
Reel Length (Imperial) 33ft
Reel Length (Metric) 10m
Bundle Dia Min - Imperial 0.472"
Bundle Dia Max - Imperial 2.755"
Bundle Dia Min - Metric 12mm
Bundle Dia Max - Metric 70mm
Product Range -
Other details
Brand THOMAS & BETTS
Part Number SRPE-15-0-C
Quantity Each
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
Product details
Wrap Material Polyethylene
Wrap Colour Black
Reel Length (Imperial) 33ft
Reel Length (Metric) 10m
Bundle Dia Min - Metric 12mm
Bundle Dia Max - Metric 70mm
Product Range -
Other details
Brand THOMAS & BETTS
Part Number SRPE-15-0-C
Description
Bundle Dia Min - Metric 12mm
Bundle Dia Max - Metric 70mm
Part Number SRPE-15-0-C
THOMAS & BETTS SRPE-15-0-C Spiral Wrap, UV Resistant, 0.59 ", 15 mm, Polyethylene, Black, 33 ft, 10 m | Tanotis