VCC (VISUAL COMMUNICATIONS COMPANY) L65DG12L PANEL INDICATOR, 8MM, GREEN, 12VDC
HomeStore
This is a PANEL INDICATOR, 8MM, GREEN, 12VDC product from VCC (VISUAL COMMUNICATIONS COMPANY) with the model number L65DG12L
Product details
LED Colour Green
Operating Voltage 12VDC
Mounting Hole Dia 8mm
Forward Current If 10mA
Luminous Intensity 30mcd
IP / NEMA Rating Not Rated
Packaging Each
Product Range L65 Series
Other details
Brand VCC (VISUAL COMMUNICATIONS COMPANY)
Part Number L65DG12L
Quantity Each
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
-70%
Product details
LED Colour Green
Operating Voltage 12VDC
Mounting Hole Dia 8mm
Forward Current If 10mA
Luminous Intensity 30mcd
IP / NEMA Rating Not Rated
Packaging Each
Product Range L65 Series
Other details
Part Number L65DG12L
Description
Operating Voltage 12VDC
Mounting Hole Dia 8mm
Forward Current If 10mA
Part Number L65DG12L
VCC (VISUAL COMMUNICATIONS COMPANY) L65DG12L PANEL INDICATOR, 8MM, GREEN, 12VDC | Tanotis