VISHAY 14910A0BHSX10103KA Rotary Potentiometer, Cermet, 10 kohm, 1 W, � 10%, 149 Series, 1 Turns, Linear
This is a Rotary Potentiometer, Cermet, 10 kohm, 1 W, � 10%, 149 Series, 1 Turns, Linear product from VISHAY with the model number 14910A0BHSX10103KA
Product details
Shaft Length 19.05mm
Shaft Diameter 3.175mm
No. of Gangs 1
Adjustment Type Screwdriver Slot
Resistance Tolerance � 10%
Product Range 149 Series
Track Taper Linear
No. of Turns 1Turns
Potentiometer Mounting Panel
Power Rating 1W
Track Resistance 10kohm
Other details
Brand VISHAY
Part Number 14910A0BHSX10103KA
Quantity Each
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
Product details
Shaft Length 19.05mm
Shaft Diameter 3.175mm
No. of Gangs 1
Resistance Tolerance � 10%
Product Range 149 Series
Track Taper Linear
No. of Turns 1Turns
Potentiometer Mounting Panel
Power Rating 1W
Track Resistance 10kohm
Other details
Brand VISHAY
Part Number 14910A0BHSX10103KA
Description
Shaft Length 19.05mm
Shaft Diameter 3.175mm
Resistance Tolerance � 10%
Power Rating 1W
Track Resistance 10kohm
Part Number 14910A0BHSX10103KA
VISHAY 14910A0BHSX10103KA Rotary Potentiometer, Cermet, 10 kohm, 1 W, � 10%, 149 Series, 1 Turns, Linear | Tanotis