VISHAY 157S103MB9002 Rotary Potentiometer, Conductive Plastic, 10 kohm, 1 W, � 20%, 157 Series, 1 Turns, Linear
HomeStore
This is a Rotary Potentiometer, Conductive Plastic, 10 kohm, 1 W, � 20%, 157 Series, 1 Turns, Linear product from VISHAY with the model number 157S103MB9002
Product details
Shaft Length 11.1mm
Shaft Diameter 3.17mm
No. of Gangs 1
Adjustment Type Screwdriver Slot
Resistance Tolerance � 20%
Product Range 157 Series
Track Taper Linear
No. of Turns 1Turns
Potentiometer Mounting Bushing
Power Rating 1W
Track Resistance 10kohm
Other details
Brand VISHAY
Part Number 157S103MB9002
Quantity Each
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
-70%
Product details
Shaft Length 11.1mm
Shaft Diameter 3.17mm
No. of Gangs 1
Resistance Tolerance � 20%
Product Range 157 Series
Track Taper Linear
No. of Turns 1Turns
Potentiometer Mounting Bushing
Power Rating 1W
Track Resistance 10kohm
Other details
Brand VISHAY
Part Number 157S103MB9002
Description
Shaft Length 11.1mm
Shaft Diameter 3.17mm
Resistance Tolerance � 20%
Power Rating 1W
Track Resistance 10kohm
Part Number 157S103MB9002
VISHAY 157S103MB9002 Rotary Potentiometer, Conductive Plastic, 10 kohm, 1 W, � 20%, 157 Series, 1 Turns, Linear | Tanotis