VISHAY BFC233860274 Film Suppression Capacitor, 0.27 µF, 440 VAC, MKP3386 Y2 Series, ± 20%, Radial Leaded, Y2
HomeStore
This is a Film Suppression Capacitor, 0.27 µF, 440 VAC, MKP3386 Y2 Series, ± 20%, Radial Leaded, Y2 product from VISHAY with the model number BFC233860274
Product details
Operating Temperature Min -55°C
Voltage Rating X -
Capacitor Terminals Radial Leaded
Voltage Rating Y 300V
Operating Temperature Max 105°C
dv/dt Rating 100V/µs
Product Range MKP3386 Y2 Series
Automotive Qualification Standard -
Capacitor Case Style -
Suppression Class Y2
Capacitance 0.27µF
Capacitance Tolerance ± 20%
Packaging Each
Capacitor Dielectric Type PP (Polypropylene)
Other details
Brand VISHAY
Part Number BFC233860274
Quantity Each
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
Product details
Voltage Rating X -
Voltage Rating Y 300V
dv/dt Rating 100V/µs
Capacitor Case Style -
Suppression Class Y2
Capacitance 0.27µF
Capacitance Tolerance ± 20%
Packaging Each
Other details
Brand VISHAY
Part Number BFC233860274
Description
Voltage Rating Y 300V
dv/dt Rating 100V/µs
Capacitance 0.27µF
Capacitance Tolerance ± 20%
Part Number BFC233860274
VISHAY BFC233860274 Film Suppression Capacitor, 0.27 µF, 440 VAC, MKP3386 Y2 Series, ± 20%, Radial Leaded, Y2 | Tanotis