VISHAY FOIL RESISTORS Y2020100R000T9L Through Hole Resistor, 100 ohm, 300 V, TO-221, 8 W, ± 0.01%, LED221 Series
HomeStore
This is a Through Hole Resistor, 100 ohm, 300 V, TO-221, 8 W, ± 0.01%, LED221 Series product from VISHAY FOIL RESISTORS with the model number Y2020100R000T9L
Product details
Resistance 100ohm
Voltage Rating 300V
Resistor Case Style TO-221
Power Rating 8W
Resistance Tolerance ± 0.01%
Product Range LED221 Series
Resistor Element Type Metal Foil
Temperature Coefficient ± 2ppm/°C
Automotive Qualification Standard -
Other details
Brand VISHAY FOIL RESISTORS
Part Number Y2020100R000T9L
Quantity Each
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
Product details
Resistance 100ohm
Voltage Rating 300V
Resistor Case Style TO-221
Power Rating 8W
Resistance Tolerance ± 0.01%
Product Range LED221 Series
Other details
Brand VISHAY FOIL RESISTORS
Part Number Y2020100R000T9L
Description
Resistance 100ohm
Voltage Rating 300V
Power Rating 8W
Resistance Tolerance ± 0.01%
Part Number Y2020100R000T9L
VISHAY FOIL RESISTORS Y2020100R000T9L Through Hole Resistor, 100 ohm, 300 V, TO-221, 8 W, ± 0.01%, LED221 Series | Tanotis