VISHAY IHLP5050FDER6R8M01 Surface Mount Power Inductor, IHLP-5050FD-01 Series, 6.8 µH, 11.5 A, 16.5 A, Shielded, 0.014 ohm
HomeStore
This is a Surface Mount Power Inductor, IHLP-5050FD-01 Series, 6.8 µH, 11.5 A, 16.5 A, Shielded, 0.014 ohm product from VISHAY with the model number IHLP5050FDER6R8M01
Product details
Product Range IHLP-5050FD-01 Series
Inductance 6.8µH
RMS Current (Irms) 11.5A
Saturation Current (Isat) 16.5A
Inductor Construction Shielded
DC Resistance Max 0.014ohm
Power Inductor Case 13.2mm x 12.9mm x 6.5mm
Inductance Tolerance ± 20%
Brand VISHAY
Part Number IHLP5050FDER6R8M01
Product details
Inductance 6.8µH
RMS Current (Irms) 11.5A
Inductor Construction Shielded
DC Resistance Max 0.014ohm
Inductance Tolerance ± 20%
Brand VISHAY
Part Number IHLP5050FDER6R8M01
Description
Inductance 6.8µH
RMS Current (Irms) 11.5A
DC Resistance Max 0.014ohm
Inductance Tolerance ± 20%
Part Number IHLP5050FDER6R8M01
VISHAY IHLP5050FDER6R8M01 Surface Mount Power Inductor, IHLP-5050FD-01 Series, 6.8 µH, 11.5 A, 16.5 A, Shielded, 0.014 ohm | Tanotis