VISHAY M63P103KB40 Trimmer Potentiometer, 10 kohm, 500 mW, ± 10%, 63P Series, 1 Turns, Through Hole
HomeStore
This is a Trimmer Potentiometer, 10 kohm, 500 mW, ± 10%, 63P Series, 1 Turns, Through Hole product from VISHAY with the model number M63P103KB40
Product details
Temperature Coefficient ± 100ppm/°C
Power Rating 500mW
No. of Turns 1Turns
Potentiometer Mounting Through Hole
Automotive Qualification Standard -
Resistance Tolerance ± 10%
Product Range 63P Series
Track Resistance 10kohm
MSL -
Other details
Brand VISHAY
Part Number M63P103KB40
Quantity Each
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
Product details
Power Rating 500mW
No. of Turns 1Turns
Resistance Tolerance ± 10%
Product Range 63P Series
Track Resistance 10kohm
MSL -
Other details
Brand VISHAY
Part Number M63P103KB40
Description
Power Rating 500mW
Resistance Tolerance ± 10%
Track Resistance 10kohm
Part Number M63P103KB40
VISHAY M63P103KB40 Trimmer Potentiometer, 10 kohm, 500 mW, ± 10%, 63P Series, 1 Turns, Through Hole | Tanotis