VISHAY MMA02040E3300BB100 Surface Mount MELF Resistor, 330 ohm, 200 V, 250 mW, � 0.1%, MMA 0204 Series, Metal Film
Product details
| Resistance | 330ohm |
| Resistor Element Type | Metal Film |
| Voltage Rating | 200V |
| Resistance Tolerance | � 0.1% |
| Product Range | MMA 0204 Series |
| Automotive Qualification Standard | - |
| Temperature Coefficient | � 15ppm/�C |
| MELF Resistor Case | MELF DIN 0204 [3715 Metric] |
| Power Rating | 250mW |
| Packaging | Cut Tape |
Other details
| Brand | VISHAY |
| Part Number | MMA02040E3300BB100 |
| Quantity | Each (Supplied on Cut Tape) |
| Technical Data Sheet EN | |
| Manufacturer Catalogue EN | |
| Miscellaneous EN | |
| Application Note EN | |
| One Page Summary EN |
Product details
| Resistance | 330ohm |
| Voltage Rating | 200V |
| Power Rating | 250mW |
| Packaging | Cut Tape |
Other details
| Brand | VISHAY |
| Technical Data Sheet EN | |
| Miscellaneous EN | |
| Application Note EN | |
| One Page Summary EN |
Description
| Resistance | 330ohm |
| Voltage Rating | 200V |
| Power Rating | 250mW |