VISHAY MMA02040E3901BB100 Surface Mount MELF Resistor, 3.9 kohm, 200 V, 250 mW, ± 0.1%, MMA 0204 Series, Metal Film
Product details
| Resistance | 3.9kohm |
| Voltage Rating | 200V |
| Resistor Element Material | Metal Film |
| Resistance Tolerance | ± 0.1% |
| Product Range | MMA 0204 Series |
| Automotive Qualification Standard | - |
| Temperature Coefficient | ± 15ppm/°C |
| MELF Resistor Case | MELF DIN 0204 [3715 Metric] |
| Power Rating | 250mW |
| Brand | VISHAY |
| Part Number | MMA02040E3901BB100 |
| One Page Summary EN |
Product details
| Resistance | 3.9kohm |
| Voltage Rating | 200V |
| Power Rating | 250mW |
| Brand | VISHAY |
Description
| Resistance | 3.9kohm |
| Voltage Rating | 200V |
| Power Rating | 250mW |