VISHAY MRS16000C2201FC100 Through Hole Resistor, 2.2 kohm, 200 V, Axial Leaded, 400 mW, � 1%, MRS16 Series
HomeStore
This is a Through Hole Resistor, 2.2 kohm, 200 V, Axial Leaded, 400 mW, � 1%, MRS16 Series product from VISHAY with the model number MRS16000C2201FC100
Product details
Temperature Coefficient � 50ppm/K
Power Rating 400mW
Resistor Element Material Metal Film
Automotive Qualification Standard -
Resistance 2.2kohm
Resistance Tolerance � 1%
Product Range MRS16 Series
Resistor Case Style Axial Leaded
Voltage Rating 200V
Other details
Brand VISHAY
Part Number MRS16000C2201FC100
Quantity Each
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
Product details
Power Rating 400mW
Resistance 2.2kohm
Resistance Tolerance � 1%
Product Range MRS16 Series
Voltage Rating 200V
Other details
Brand VISHAY
Part Number MRS16000C2201FC100
Description
Power Rating 400mW
Resistance 2.2kohm
Resistance Tolerance � 1%
Voltage Rating 200V
Part Number MRS16000C2201FC100
VISHAY MRS16000C2201FC100 Through Hole Resistor, 2.2 kohm, 200 V, Axial Leaded, 400 mW, � 1%, MRS16 Series | Tanotis