VISHAY PR01000101501JA100 Through Hole Resistor, 1.5 kohm, 350 V, Axial Leaded, 1 W, ± 5%, PR01 Series
HomeStore
This is a Through Hole Resistor, 1.5 kohm, 350 V, Axial Leaded, 1 W, ± 5%, PR01 Series product from VISHAY with the model number PR01000101501JA100
Product details
Temperature Coefficient ± 250ppm/K
Power Rating 1W
Resistor Element Material Metal Film
Automotive Qualification Standard AEC-Q200
Resistance 1.5kohm
Resistance Tolerance ± 5%
Product Range PR01 Series
Resistor Case Style Axial Leaded
Voltage Rating 350V
Other details
Brand VISHAY
Part Number PR01000101501JA100
Quantity Each
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
Product details
Power Rating 1W
Resistance 1.5kohm
Resistance Tolerance ± 5%
Product Range PR01 Series
Voltage Rating 350V
Other details
Brand VISHAY
Part Number PR01000101501JA100
Description
Power Rating 1W
Resistance 1.5kohm
Resistance Tolerance ± 5%
Voltage Rating 350V
Part Number PR01000101501JA100
VISHAY PR01000101501JA100 Through Hole Resistor, 1.5 kohm, 350 V, Axial Leaded, 1 W, ± 5%, PR01 Series | Tanotis