Vishay PRV4F0GJS102KAB10 PRV4F0GJS102KAB10 Rotary Potentiometer Industrial 1 Kohm Turns Linear 2 W ± 20% PRV4
HomeStore
  • Low contact resistance variation (1% typical)
  • Use of Faston 2.86 connections
  • centre detent option
  • 1500V Dielectric strength (RMS)
Other details
Brand VISHAY
Part Number PRV4F0GJS102KAB10
Quantity Each
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
Product Change Notice EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
  • centre detent option
Other details
Brand VISHAY
Part Number PRV4F0GJS102KAB10
Quantity Each
Product Information
Shipping & Returns
Description
Part Number PRV4F0GJS102KAB10
Vishay PRV4F0GJS102KAB10 PRV4F0GJS102KAB10 Rotary Potentiometer Industrial 1 Kohm Turns Linear 2 W ± 20% PRV4 | Tanotis