VISHAY T93YA101KT20 Trimmer Potentiometer, 100 ohm, 500 mW, ± 10%, T93YA Series, 23 Turns, Through Hole
HomeStore
This is a Trimmer Potentiometer, 100 ohm, 500 mW, ± 10%, T93YA Series, 23 Turns, Through Hole product from VISHAY with the model number T93YA101KT20
Product details
Track Resistance 100ohm
Power Rating 500mW
Resistance Tolerance ± 10%
Product Range T93YA Series
No. of Turns 23Turns
Potentiometer Mounting Through Hole
Temperature Coefficient ± 100ppm/°C
Automotive Qualification Standard -
MSL -
Other details
Brand VISHAY
Part Number T93YA101KT20
Quantity Each
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
Product details
Track Resistance 100ohm
Power Rating 500mW
Resistance Tolerance ± 10%
Product Range T93YA Series
No. of Turns 23Turns
MSL -
Other details
Brand VISHAY
Part Number T93YA101KT20
Description
Track Resistance 100ohm
Power Rating 500mW
Resistance Tolerance ± 10%
Part Number T93YA101KT20
VISHAY T93YA101KT20 Trimmer Potentiometer, 100 ohm, 500 mW, ± 10%, T93YA Series, 23 Turns, Through Hole | Tanotis