VISHAY RSSD25168A10R0JB06 Resistor, Solder Lug, 10 ohm, 200 W, ± 5%, RSSD Series, Wirewound
HomeStore
This is a Resistor, Solder Lug, 10 ohm, 200 W, ± 5%, RSSD Series, Wirewound product from VISHAY with the model number RSSD25168A10R0JB06
Product details
Resistance 10ohm
Power Rating 200W
Voltage Rating -
Resistance Tolerance ± 5%
Product Range RSSD Series
Resistor Element Type Wirewound
Temperature Coefficient ± 75ppm/°C
Resistor Terminals Solder Lug
Other details
Brand VISHAY
Part Number RSSD25168A10R0JB06
Quantity Each
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
-70%
Product details
Resistance 10ohm
Power Rating 200W
Voltage Rating -
Resistance Tolerance ± 5%
Product Range RSSD Series
Resistor Terminals Solder Lug
Other details
Brand VISHAY
Part Number RSSD25168A10R0JB06
Description
Resistance 10ohm
Power Rating 200W
Resistance Tolerance ± 5%
Part Number RSSD25168A10R0JB06
VISHAY RSSD25168A10R0JB06 Resistor, Solder Lug, 10 ohm, 200 W, ± 5%, RSSD Series, Wirewound | Tanotis